MATRIX

Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością. Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę.

Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w filmie „Matrix”, cyber thrillerze, który oglądać będziesz dziesiątki razy.

Wyreżyserowany przez rodzeństwo Wachowskich („Brudne pieniądze”) na podstawie ich własnego scenariusza, pełen efektów, jakich nikt dotąd nie widział, „Matrix” otworzył nowy rozdział w historii kina. To film, który sprawi, że zapomnisz o świecie, który cię otacza.

Film w roku 2000 otrzymał Oscara za najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne, jak również nagrodę BAFTA za najlepszy dźwięk i efekty specjalne.Dodatki do filmu: komentarze, zwiastuny kinowe, spoty telewizyjne, „Za kulisami filmu”, „Wprowadzenie braci Wachowskich”, muzyka z filmu