Arnika hetterich nalewka

Zastosowanie Arnika Hetterich nalewka (Opakowanie: 100 ml)Środek przeznaczony jest do użytku zewnętrznego przez osoby cierpiące na urazy powypadkowe: stłuczenia, skręcenia, obrzęki, złamania kości, bóle reumatyczne mięśni, bóle stawów. Sprawdzi się także jako emulsja łagodząca zapalenia mieszków (czyraki), zapalenia żył powierzchniowych oraz zapalenia powstałe w wyniku ukąszeń owadów. Efekt działania Arnika Hetterich nalewka (Opakowanie: 100 ml)Arnika Hetterich nalewka (Opakowanie: 100 ml) doskonale sprawdza się dla osób aktywnie uprawiających sport, które narażone są na częste stłuczenia i zasinienia. Dodatkowo zawarta w preparacie arnika wykazuje działanie przeciwbólowe i rozjaśniające skórę. Naturalny, ziołowy skład gwarantuje bezpieczeństwo i zapobiega podrażnieniom różnego rodzaju. Wygodne opakowanie jest wydajne i pozwala na łatwą aplikację. Skład100 g nalewki zawiera: 100 g nalewki z kwiatów arniki (1:10 – stosunek leku do środka ekstrahującego), środek ekstrahujący: etanol 70%.

Pojemność opakowania to 100 ml.Środki ostrożnościNie stosować u pacjentów, u których stwierdzono nadwrażliwość na arnikę, rośliny takie jak rumianek, nagietek, krwawnik i inne składniki preparatu.

Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie należy stosować na oczy, błony śluzowe czy otwarte rany.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.
Przed zastosowaniem preparatu należy powiadomić lekarza o przyjmowanych lekach i suplementach diety, także tych bez recepty.
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 do 2 tygodni, jeśli są niejasne lub pojawią się nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli lek zostanie przyjęty niezgodnie z instrukcją stosowania, może powodować pieczenie i drapanie w jamie ustnej i gardle, nudności, wymioty i biegunkę. Zatrucie preparatem może również prowadzić do gorączki lub niskiej temperatury, krwawienia z nosa i krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, a także drgawek, arytmii serca, porażenia oddechowego i zapaści krążeniowej. Nawet przyjmowanie od 5 do 7 łyżek stołowych (70 ml) nalewki może prowadzić do zatrucia, w takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.
Podobnie jak wszystkie leki, nalewka może powodować działania niepożądane. Ze względu na zawartość alkoholu częste stosowanie leku może powodować podrażnienie, stany zapalne i suchość skóry. Przy długotrwałym stosowaniu na uszkodzoną skórę, np. w związku z urazami lub owrzodzeniami podudzi, często dochodzi do zapalenia skóry z obrzękiem i / lub powstawaniem pęcherzy. Ponadto przy długotrwałym stosowaniu może pojawić się wyprysk. Jeśli wystąpią działania niepożądane, leczenie należy natychmiast przerwać, dokładnie opłukać miejsce wodą, a następnie udać się do lekarza.Sposób użyciaO ile lekarz nie zaleci inaczej: nalewkę z arniki Hetterich rozcieńcza się z wodą w stosunku 3 do 10. Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 do 2 tygodni, są niejasne lub pojawią się nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania produktu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.Dodatkowe informacjePrzed zastosowaniem leku, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Arnika Hetterich nalewka (Opakowanie: 100 ml) należy używać zgodnie z instrukcjami.

Preparat należy przechowywać szczelnie zamknięty i chroniony przed światłem, w miejscu niedostępnym dla dzieci.Arnika Hetterich nalewka (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/8c8a053e001c81a2bbf80edc8cfc0fbc217043f3.jpg