Bittersalz w proszku

Zastosowanie Bittersalz w proszku (Opakowanie: 100 g)Bittersalz w proszku (Opakowanie: 100 g) to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaparć. Może być również wykorzystany w celu uzyskania opróżnienia jelit jako procesu przygotowania się do operacji lub badań.Efekt działania Bittersalz w proszku (Opakowanie: 100 g)Składnik aktywny Bittersalz w proszku (Opakowanie: 100 g), siarczan magnezu-7-woda, prawie nie jest wchłaniany do komórek jelitowych, ale powoduje przepływ wody do jelit. Dzięki temu treść jelitowa staje się bardziej miękka i jednocześnie zwiększa swoją objętość, co wywołuje automatyczny odruch opróżniania jelit.SkładSiarczan magnezu-7-woda.

Środki ostrożnościMogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na lek, należy wówczas natychmiast przerwać stosowanie. Jeśli znana jest jakakolwiek alergia na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego, nie wolno go stosować.
Dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny stosować tego produktu.
Preparatu nie należy stosować w przypadku występowania chorób zapalnych przewodu pokarmowego, niedrożności jelit, upośledzonej czynności nerek oraz zaburzeń równowagi płynów i soli.
W przypadku podejrzenia przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia. Objawy przedawkowania to osłabienie mięśni, zmęczenie, drętwienie palców, zaburzenia świadomości lub zaburzenia rytmu serca.
Sposób użyciaO ile nie przepisano inaczej, dorośli powinni wypić napój przygotowany z 2 – 3 łyżeczek (ok. 10 – 15 g) przed snem.
Dzieci powyżej 6 roku życia powinny przyjmować tylko połowę dawki (ok. 5 – 7,5 g).
Proszek należy rozpuścić w szklance wody (ok. 250 ml).
W celu szybkiego opróżnienia jelit należy wypić 1 do 2 łyżek stołowych (20 do 30 g) rozpuszczonych w około 500 ml wody.
Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Długotrwałe stosowanie prowadzi do zwiększenia ospałości jelit.
Dodatkowe informacje
W czasie ciąży i karmienia piersią lek należy przyjmować tylko po konsultacji z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Bittersalz w proszku (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/38ef60b4167b642ae16d35cb6cd80b359bcecaa6.jpg