Cefasel 200 nutri selen tabletki

Zastosowanie Cefasel 200 nutri Selen tabletki (Opakowanie: 200 szt.)Cefasel 200 nutri Selen tabletki (Opakowanie: 200 szt.) to suplement diety wyrównujący niedobory selenu w organizmie.

Selen jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, który musi być dostarczany do organizmu wraz z codziennym pożywieniem. Jednak w przypadku niezrównoważonej diety, zwiększonego wysiłku fizycznego, stresu, w okresie ciąży i laktacji oraz u osób starszych konieczna jest jego dodatkowa suplementacja – sama zawartość selenu dostarczana wraz z pożywieniem przestaje być wystarczająca. Problem ten dotyczy również osób z przewlekłymi zaburzeniami trawienia oraz wegetarian.Efekt działania Cefasel 200 nutri Selen tabletki (Opakowanie: 200 szt.)Selen znajduje się w każdej komórce ciała. Jest niezbędnym składnikiem wielu enzymów, które mają właściwości ochronne w komórkach, np. ochraniają składniki komórek, w tym DNA, przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Ma on ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania układu odpornościowego i metabolizmu tarczycy.Skład1 tabletka zawiera:
jako substancję czynną – 200 µg selenu (364% RWS)
jako pozostałe składniki – powidon (poliwinylopirolidon); distearynian magnezu, selenian sodu, cukier, mannitol, celuloza mikrokrystaliczna
Waga netto: 57,0 g.Środki ostrożnościNie należy stosować suplementu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.
U kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz u dzieci, suplementy diety należy stosować po konsultacji lekarskiej.
Ze względu na ryzyko wystąpienia interakcji, należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach diety, również tych bez recepty.
W przypadku nieustąpienia, nasilenia lub wystąpienia innych niepokojących objawów chorobowych, należy skonsultować się z lekarzem.
Nie należy przyjmować jednocześnie witaminy C, gdyż ogranicza ona możliwości wchłaniania selenu przez organizm (należy zachować odstęp co najmniej 1 godziny).Sposób użyciaPrzyjmować 1 tabletkę dziennie, połykając w całości i popijając obficie wodą.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku pominięcia dawki, nie należy przyjmować podwójnej celem jej uzupełnienia.Dodatkowe informacjeSuplement nie może zastępować zdrowej i zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze do 25°C, w suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu.
Aby uniknąć działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Cefasel 200 nutri Selen tabletki (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/4339a7176f31b0e2f6b7b35f39ec70e62e88312c.jpg