Dinabase 7 żel mocujący do protez

Zastosowanie Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.)Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) przeznaczony jest do dyskretnego oraz błyskawicznego mocowania protez zębowych. Klej sprawia, że proteza jest pewnie zamocowana, nie przemieszcza się, co daje komfort i swobodę noszenia.
Jednorazowa aplikacja Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) pozwala na utrzymywanie się protezy nawet przez 7 dni. Ponadto produkt jest bezwonny i ma neutralny smak, przez co pozwala czuć się pewnie w każdej sytuacji i nie wpływa na smak spożywanych potraw oraz napojów. Efekt działania Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.)Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) dzięki wyjątkowej formule mocuje protezę zębową do podniebienia na długi czas. Jego zastosowanie sprawia, że proteza dopasowuje się do kształtu jamy ustnej oraz idealnie przylega.

Żel mocujący sprawia, że proteza nie przesuwa się, przez co wzrasta komfort jej codziennego użytkowania. Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdzają testy kliniczne oraz fakt stosowania preparatu w gabinetach stomatologicznych.

Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) jest tworzywem termoplastycznym: po podgrzaniu staje się bardziej miękki, a gdy ostygnie znów zaczyna być twardy.

SkładSkładniki:
bardzo lepki roztwór polioctanu winylu w etanolu.Środki ostrożnościNie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
W przypadku wystąpienia skutków ubocznych zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przez kilka godzin po użyciu preparatu nie należy spożywać gorących napojów ani napojów alkoholowych.
Sposób użycia1.Włożyć rurkę do gorącej wody na 2 minuty. Zakrętka nie powinna znajdować się w gorącej wodzie. Podczas podgrzewania rurki wyczyścić dokładnie protezę wodą z mydłem i wysuszyć. Ważne jest, aby proteza była czysta i sucha przed nałożeniem. Preparat nie będzie przylegał do protezy, jeśli będą na niej znajdować się: resztki jedzenia, woda lub ślina.
2.Wyjąć tubkę z gorącej wody i osuszyć. Jeśli tubka jest nowa odkręcić zakrętkę i przebić otwór.
3.Wycisnąć z tubki ilość preparatu wielkości wiśni i nałożyć na środek protezy. Jeśli nie jest to możliwe, ponieważ preparat stwardniał, zamknąć tubkę i powtórzyć czynności od kroku 1.
4.Rozprowadzić preparat dwoma kciukami od środka na zewnątrz. Żel powinien zostać rozmieszczony równomiernie na całej powierzchni protezy, a w szczególności dobrze przylegać do krawędzi protezy.
5.Przed założeniem protezy ważne jest, aby przepłukać usta dużą ilością wody. Po włożeniu protezy należy zacisnąć zęby. Nie naciskać protezy palcem. Proteza doskonale dopasowuje się dzięki wyraźnym ruchom warg (przez co najmniej minutę).
Jeśli po założeniu protezy pojawi się uczucie pieczenia może to oznaczać, że dziąsła są zaognione. W takiej sytuacji należy wyjąć protezę i przepłukać ją ponownie przez kilka minut w zimnej wodzie. Również usta należy przepłukać zimną wodą przed ponownym użyciem, aby złagodzić pieczenie.
6.Aby ułatwić usunięcie nadmiaru materiału (który wystaje z brzegów), przepłukać protezę przez kilka minut pod zimną bieżącą wodą.
7.Odciąć nadmiar materiału małą parą nożyczek.

Przez kilka godzin po użyciu preparatu nie należy spożywać gorących napojów ani napojów alkoholowych.

Kiedy i jak należy wymienić Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.)?

Po 7 dniach należy nałożyć nową warstwę produktu i usunąć starą. Aby wymienić Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) należy zanurzyć protezę w bardzo gorącej wodzie na co najmniej 5 – 10 minut i usunąć stary materiał. W razie potrzeby można użyć tępego narzędzia, uważając aby nie porysować protezy.

Jak czyścić protezy?
Pierwszego dnia po nałożeniu Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) delikatnie wypłukać protezę zimną wodą i wyszczotkować zwykłą szczoteczką do zębów. Od drugiego dnia można szczotkować protezę zwykłą techniką.

W przypadku używania tabletek czyszczących: stosować tylko tabletki o szybkim czasie działania (5 – 10 minut). Nie przekraczać czasu działania tabletek.

Dodatkowe informacjeZaleca się szczegółowo przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem stosowania produktu.
Przechowywać w chłodnym miejscu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Po użyciu mocno zakręcić zakrętkę.
Dinabase 7 żel mocujący do protez (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/bf9038954a757a24b21cbde04f80c47110a815da.jpg