Fluoretten 05 mg tabletki

Zastosowanie Fluoretten 05 mg tabletki (Opakowanie: 300 szt.)Fluoretten 05 mg tabletki (Opakowanie: 300 szt.) to preparat służący do profilaktyki i zapobieganiu próchnicy zębów.Efekt działania Fluoretten 05 mg tabletki (Opakowanie: 300 szt.)Fluoretten 05 mg tabletki (Opakowanie: 300 szt.) zawiera aktywny fluorek sodu – główny budulec szkliwa zębowego. Preparat zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za próchnicę.
Składsubstancje czynne: 1,11 mg fluorku sodu, 0,5 mg jonów fluorkowych, 0,6 mg jonów sodu,
substancje pomocnicze: żółcień chinolinowa, guma arabska, aromat malinowy, laktoza, makrogol (PEG) 4000, stearynian magnezu, sacharyna, woda oczyszczona
Środki ostrożnościNie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
W przypadku wszystkich leków mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, dlatego należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku, jeśli takowa wystąpi.
Podawanie tabletek fluorkowych nie jest konieczne u dzieci na zrównoważonej diecie z powodu wrodzonych zaburzeń metabolicznych. Jeżeli woda używana do przygotowania pokarmu dla niemowląt lub małych dzieci (woda pitna, woda mineralna lub woda stołowa) zawiera więcej niż 0,3 mg fluorku na litr, dodatkowe podawanie fluorków nie jest konieczne. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci, które są karmione wyłącznie piersią.
W przypadku poważnych chorób przewlekłych upośledzających wzrost, decyzję o zapobieganiu próchnicy przy użyciu fluoru należy podejmować indywidualnie przy konsultacji lekarskiej.
Sposób użyciaTabletki należy ssać powoli. Niemowlęta mogą otrzymać zmiażdżoną tabletką razem z żywnością, wodą lub herbatą. Można ją dodać do mleka w butelce. Przyjmować najlepiej wieczorem po umyciu zębów, ponieważ wysokie stężenie fluoru na zębach jest długo utrzymywane.
Dodatkowe informacjeW czasie ciąży i karmienia piersią należy przyjmować leki tylko po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
Stosowanie w czasie ciąży nie jest przeciwwskazaniem, ale prawdopodobnie nie ma korzyści dla zębów dziecka. Fluorek sodu jest przenoszony do mleka matki w bardzo małej dawce.
Kuracja powinna rozpocząć się jak najwcześniej i być konsekwentnie kontynuowana przynajmniej w ciągu pierwszych 12 lat życia. Zaleca się profilaktykę fluorkiem również w okresie dorosłości.
Fluoretten 05 mg tabletki (Opakowanie: 300 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/a6b0fcb22bf57af1214c7aa1f7c82ed50615a742.jpg