Gehwol tynktura na odciski

Zastosowanie Gehwol tynktura na odciski (Opakowanie: 15 ml)Gehwol tynktura na odciski (Opakowanie: 15 ml) jest to bardzo silnie działający roztwór pomocny w usuwaniu odcisków i modzeli, do użytku zewnętrznego. Przy użyciu szpatułki może być stosowany bezpośrednio na problematyczne miejsca eliminując równocześnie dolegliwości bólowe.Efekt działania Gehwol tynktura na odciski (Opakowanie: 15 ml)Kwas salicylowy jako główny składnik aktywny, wchłaniany przez naskórek, z którego utworzył się odcisk powoduje jego rozpuszczenie i skuteczną eliminację co przyspiesza proces leczenia.Skład100 g preparatu zawiera: substancja czynna – kwas salicylowy (14 g).
Inne składniki: kwas octowy 99%, piroksylina, 2-etoksyetanol, olej rycynowy „extra virgin”, mentol, czerwień koszenilowa (E-124), octan etylu, eterŚrodki ostrożności Przeciwwskazania
Preparat nie powinien być stosowany przy nadwrażliwości na kwas salicylowy, salicylany lub którykolwiek ze składników. Nie stosować u niemowląt ani pacjentów z niewydolnością nerek. W okresie ciąży stosować jedynie na niewielkich obszarach (5cm2). Nie stosować w okresie karmienia piersią.
U dzieci nie przekraczać dawki dobowej 0,2 g kwasu salicylowego (czyli 1,4 g lub 1,6 ml nalewki na odciski).
Działania niepożądane
Rzadko może się pojawić miejscowe podrażnienie skóry (swędzenie i zaczerwienienie). Bardzo rzadko po kontakcie z preparatem może dojść do reakcji alergicznych skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi i oczami.
Interakcje
Kwas salicylowy może zwiększać przepuszczalność skóry dla innych miejscowo stosowanych leków wchłanianych przez skórę. Może spowodować również niepożądane wzmocnienie wpływu metotreksatu i hipoglikemizujące działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych z rodzaju sulfonylomocznika.Sposób użyciaRoztwór wyłącznie do użytku zewnętrznego na skórę. Po kąpieli stóp,
należy wytrzeć je do sucha i nakładać 1-2 krople preparatu przy pomocy szpatułki, 2 razy dziennie na odciski. Następnie delikatnie usunąć rozpuszczony, zrogowaciały naskórek.Gehwol tynktura na odciski (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/9c91362b17d450434a4510c5c237babaf1face05.jpg