Łupiny psyllium

Zastosowanie Łupiny psyllium (Opakowanie: 250 g)Łupiny psyllium (Opakowanie: 250 g) to suplement diety, który stanowi bogate źródło błonnika. Stosowany w przypadku występowania problemów trawiennych takich, jak: zaparcia, uczucie pełności, wzdęcia, ale także biegunki. Ponadto może być stosowany w celu łagodzenia dolegliwości związanych z zespołem jelita drażliwego.

Łuski nasion Babki płesznik charakteryzują się wysoką zawartością włókien trawiennych, rozpuszczalnych w wodzie, co powoduje pęcznienie ziaren w jelitach i ułatwia opróżnianie jelit.Efekt działania Łupiny psyllium (Opakowanie: 250 g)Preparat, ze względu na zawartość nasion Babki płesznik łagodnie reguluje funkcje trawiennie i pobudza perystaltykę jelit. W kontakcie z wodą nasiona wydzielją śluz, co pozwala na przesuwanie złogów zalegających w jelitach, ułatwiając tym samym wypróżnienie.

W sposób całkowicie nieinwazyjny, łącząc się z treścią pokarmową, preparat optymalizuje poszczególne etapy procesu trawienia. Łagodzi ewentualne zaburzenia związane ze spożyciem zbyt obfitego lub ciężkostrawnego posiłku.

Babka płesznik wykazuje ponadto działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, osłonowe oraz obniżające poziom cholesterolu i cukru we krwi.
SkładZawartość składników odżywczych w 100 g preparatu:

Wartość energetyczna: 190 kcal (789 kJ)
Tłuszcz: 0,55 g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe: 0,07 g
Węglowodany: 1,7 g
w tym cukier: 0,2 g
Białko: 2,38 g
Sól: 0,1 g
Błonnik pokarmowy: 85,2 g

Składniki produktu: łuski nasion babki płesznik (Plantago psyllium).

Waga netto: 250 gŚrodki ostrożnościSuplement nie może zastępować zdrowej i zróżnicowanej diety.

Nie należy stosować produktu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Aby uniknąć działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ze względu na ryzyko wystąpienia interakcji, należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach diety, również tych bez recepty.

W przypadku nieustąpienia, nasilenia lub wystąpienia innych niepokojących objawów chorobowych, należy skonsultować się z lekarzem.

U kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz u dzieci suplementy diety i leki należy stosować po konsultacji lekarskiej.
Sposób użycia2 łyżeczki preparatu należy dodać do 300 ml wody lub jogurtu, wymieszać i spożyć. W celu normalizacji procesu trawienia zaleca się następnie wypić 1-2 szaklanek wody.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku pominięcia dawki, nie należy przyjmować podwójnej celem jej uzupełnienia.Dodatkowe informacjePrzechowywać w temperaturze do 25°C, w suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Chronić przed światłem.

Zaleca się przyjmowanie 1-2 litrów wody dziennie, dla uzyskania optymalnego działania produktu.

Łuski nasion babki płesznik mogą osłabiać działanie innych leków przyjmowanych jednocześnie. Zaleca się zatem zachować odstęp w przyjmowaniu innych leków przez okres 0,5 – 1 godziny.Łupiny psyllium (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/319f4f566b91f2b4f849c34f68a703d8a96bc64f.jpg