Meni care plus płyn do soczewek kontaktowych

Zastosowanie Meni Care Plus płyn do soczewek kontaktowych (Opakowanie: 250 ml)Płyn do soczewek Meni Care Plus to specjalistyczny wielofunkcyjny preparat do pielęgnacji wszystkich typów twardych soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe wymagają codziennej pielęgnacji. Muszą być one regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Produkt służy do konserwacji, oczyszczania, a także dezynfekcji soczewek optycznych sztywnych.

Preparat nie stanowi zagrożenia dla oczu. Zawarty w płynie do soczewek środek nawilżający zapewnia bardzo przyjemny komfort noszenia na co dzień.Efekt działania Meni Care Plus płyn do soczewek kontaktowych (Opakowanie: 250 ml)Wystarczy zaledwie 5 minut, aby dokładnie dezynfekować soczewkę bez jej uszkadzania. Płyn do soczewek kontaktowych dokładnie oczyszcza i dezynfekuje twarde soczewki kontaktowe, skutecznie usuwając zanieczyszczenia i zapewniający wysoki poziom higieny.

Produkt zwiększa komfort noszenia soczewek kontaktowych, a także zapewnia higieniczne ich przechowywanie.

Preparat przyczynia się do utrzymania soczewek w czystości, sterylności i przejrzystości, wytwarzając dodatkową warstwę ochronną na powierzchni soczewki, całkowicie przejrzystą.

Hypromeloza zawarta w płynie do soczewek kontaktowych zwiększa ich lepkość. Oznacza to, że nawet najmniejsze cząstki mogą być łatwiej usunięte. Już pięć minut w produkcie do pielęgnacji soczewek kontaktowych wystarczy, aby utrzymać soczewki w czystości.Skład
biguanid polyhaksametylenu – 0,0005%
hypromeloza – 0,275%
poloksamer – 0,5%
Środki ostrożnościNie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Preparat jest przeznaczony do wszystkich typów sztywnych (twardych) soczewek kontaktowych. Płyn nie powinien być stosowany w przypadku soczewek miękkich.

Aby uniknąć działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych, np. pieczenie, zaczerwienienie oczu lub odczuwany dyskomfort, należy zdjąć soczewki i przerwać stosowanie produktu. Zaleca się konsultację ze lekarzem specjalistą.

Produkt nie do spożycia. W razie kontaktu produktu z drogami pokarmowymi, oddechowymi lub błonami śluzowymi, należy skonsultować się z lekarzem.Sposób użyciaPłyn do soczewek kontaktowych może być stosowany jako:

Produkt do bezpiecznego i higienicznego przechowywania soczewek – w tym celu pojemnik do przechowywania soczewek napełnij odpowiednią ilością preparatu (soczewki mogą być tak pozostawione przez całą noc).
Preparat do oczyszczania soczewek przed i/lub po ich założeniu – przed założeniem soczewek lub po ich ściągnięciu należy opłukać dokładnie każdą z soczewek płynem. Uprzednio należy dokładnie umyć ręce.
Środek dezynfekujący soczewkę – w tym celu należy umieść soczewki w pojemniku do ich przechowywania, który został uprzednio napełniony płynem, a następnie pozostawić na co najmniej 5 minut.

Należy pamiętać, aby na każdym etapie aplikacji czy oczyszczania soczewek kontaktowych dokładnie umyć ręce.
Dodatkowe informacjeProdukt powinien być przechowywany suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Płyn do soczewek może być stosowany przez okres 3 miesięcy od otwarcia.

Nie należy dotykać palcami końcówki butelki.

Meni Care Plus płyn do soczewek kontaktowych (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

https://image.weben1.com/i/11895/0/c60d4baf21e5d74fad071d850f0057b1d8aa808f.jpg